Wygrana Olimpii ! Awans w tabeli

W minioną sobotę podopieczni Seweryna Cieplińskiego zdecydowanie wygrali na własnym stadionie z drużyną Iskry Smykówko. Po bramkach Mateusza Michalskiego (11') Adama Korzeniaka (35') Tomasza Łubka (60") Bartka Kapteiny (81') i Adriana Smolińskiego (84').

Mecz rozpoczął się zdecydowanymi atakami gospodarzy. Już w 1 minucie meczu Adam Korzeniak mógł otworzyć wynik spotkania. Chwilę później Mateusz Michalski nie wykorzystał idealnej sytuacji na pokonanie bramkarza gości. Zaś w 11 minucie po faulu na Tomaszu Łubku w polu karnym Mateusz zrehabilitował sie i pewnie wykorzystał rzut karny. Kolejne minuty to napór naszych akcji, po jednej z nich Adam Korzeniak podwyższa wynik na 2-0 . Od 38 minuty, nasi zawodnicy pozwolili na grę gościom, co zaowocowało pięknym sztuczkami technicznymi, jednak nie zmieniło to wyniku spotkania.

Druga połowa zdecydowanie na korzyść Olimpii. W 65 minucie Jacka Tarneckiego który obijał słupki i poprzeczki, przy każdym strzale brakowało szczęścia zmienił Cezary Kitliński. Chwilę po wejściu po akcji Tomka Łubka ponownie faul w polu karnym i ponownie rzut karny. Tym razem egzekutorem okazał się sam poszkodowany. Pewnie wykonany karny i 3-0 . Po 3 bramce delikatnie zaczęli kontrować goście co przyniosło im honorowego gola w 78 minucie. W 75 minucie na boisku zobaczyliśmy Bartka Kapteinę który zmienił Mateusza Michalskiego. Zaś chwilę później Piotr Jakubczyk i Szymon Grucela zmienili Adama Korzeniaka i Marcina Trzeciaka. W 81 minucie Bartek Kapteina pięknym strzałem podwyższył wynik na 4-1 zaś chwilę później po zamieszaniu przed polem karnym Adrian Smoliński chytrze przelobował bramkarza gości ustalając tym samym końcowy wynik spotkania na 5-1 dla Olimpii. Olimpia po tym meczu przeskakuje w Tabeli Osę Ząbrowo która przegrała w weekend swój mecz różnica 13 goli.